۰۹۱۲۶۹۵۹۴۳۱
تلگرام
واتساپ

تاثیر رنگ کاغذ دیواری در کودک

امروزه یکی از دغدغه های والدین انتخاب رنگ کاغذ دیواری مناسب برای اتاق کودکان است چون تاثیر به سزایی در شخصیت و شکل گیری روحیه کودکان دارد.

کودک شما در آغاز تولد اولین محیطی که در آن زندگی میکند اتاق خواب است که شما او را وارد یک محیط رنگارنگ میکنید تا به قدر کافی برای او جذاب باشد پس برای انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب فقط به سلیقه خود اکتفا نکنید.

روانشناسی رنگ کاغذ دیواری بر شخصیت کودک

همانطور که میدانید رنگها به دو دسته تقسیم میشوند رنگهای گرم و رنگهای سرد ، که هریک از این دو دسته ویژگی های خاص خود را دارند که شما میتوانید با ترکیب این دو دسته ، کاغذ دیواری مناسب برای محیطی پر از آرامش را برای کودک خود فراهم کنید.

استفاده از کاغذ دیواری با رنگهای گرم

معمولا کاغذ دیواری ها با رنگهای گرم ، ذهن را تحریک کرده و باعث افزایش انرژی بدن کودک شما میشود اما این دسته رنگهای کاغذ دیواری به تنهایی برای اتاق خواب کودک مناسب نیست و برای کودکان بیش فعال توصیه نمیشود زیرا این رنگها عموما برای فضای مهد کودک ها و زمان بازی کودک مورد استفاده قرار میگیرند.

اما این نکته را به خاطر داشته باشید که یک نوزاد تا 3 ماهگی قدرت تشخیص رنگها را ندارد اما از سن 6 ماهگی تا یک سالگی قدرت بینایی او رشد میکند و شما میتوانید از کاغذ دیواری هایی با رنگ های ملایم استفاده کنید که محیط برای یک خواب آرامش بخش فراهم باشد.

اتاق کودک با کاغذ دیواری نارنجی

رنگ نارنجی ارتباط اجتماعی کودک را افزایش داده و باعث افزایش اشتهای کودک میشود به همین دلیل برای اتاق خواب فرزند شما توصیه نمیشود.

کاغذ دیواری

اتاق کودک با کاغذ دیواری زرد

رنگ زرد در دسته رنگ های گرم قرار میگیرد که باعث میشود که دید کودکتان بهتر و فعالیت مغز کودک بیشتر شود اما این نکته را هم در نظر بگیرید که رنگ زرد چشم کودکتان را خسته میکند.

کاغذ دیواری

اتاق کودک با کاغذ دیواری قرمز

رنگ قرمز را به هیچ عنوان برای رنگ غالب اتاق فرزند خود استفاده نکنید زیرا در کودکان تاثیر منفی ایجاد میکند باعث خشونت و سردرد میگردد اما در کاغذ دیواری ها اگر رنگ قرمز با دیگر رنگها تلفیق شود باعث افزایش انرژی در کودک میگردد.

کاغذ دیواری

اتاق کودک با کاغذ دیواری صورتی

در تمام دنیا رنگ صورتی یک رنگ دخترانه است اما این رنگ به تنهایی شاید در نگاه اول بسیار زیبا باشد اما در طولانی مدت بسیار خسته کننده است برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب میتوانید ترکیبی از رنگ سفید و صورتی استفاده کنید که در ذهن کودکتان تعادل عاطفی برقرار کرده و اثرات مثبتی بر ذهن کودک بگذارد.

کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری با رنگهای سرد 

در بخش قبلی با خصوصیات و ویژگی های رنگ های گرم در کاغذ دیواری آشنا شدیم حال میتوانیم بگوییم رنگ های سرد نه تنها در کودک هیجان ایجاد نمیکند بلکه باعث آرامش بدن و ذهن کودک شما میشود.

اتاق کودک با کاغذ دیواری آبی

رنگ آبی نقطه مقابل رنگ قرمز است یعنی برعکس رنگهای گرم در کودک اثری آرامش بخش دارد و از استرس و اضطراب جلوگیری کرده و میتواند برای کودک محیطی آرام را فراهم کند اما برای جلوگیری از افسردگی در کودکتان میتوانید از تلفیق رنگ آبی در کنار رنگ هایی مانند طوسی ، سفید و لیمویی در کاغذ دیواری کمک بگیرید.

کاغذ دیواری

اتاق کودک با کاغذ دیواری سبز

پژوهش گران بر این باورند که رنگ سبز تاثیر به سزایی در هوش و یادگیری کودکان دارد حتی خودمان با شنیدن رنگ سبز به طبیعت ، پارک و سلامتی فکر میکنیم که همین مورد درون شما حسی آرامش بخش ایفا میکند و تمایل خواندن و یادگیری را در کودکان افزایش میدهد.

کاغذ دیواری

اتاق کودک با کاغذ دیواری بنفش

وقتی رنگ قرمز و آبی در کنار یکدیگر قرار میگیرند یک فضای جادویی برای کودک شما فراهم میشود و شما میتوانید تمامی ویژگی های رنگ آبی و قرمز را در کنار هم به کودک خود انتقال داده و محیطی لوکس برای خانواده فراهم کنید.

کاغذ دیواری

اتاق کودک با کاغذ دیواری سفید

رنگ سفید در بین ایرانیان یکی از پر طرفدارترین رنگ ها است که میتوان گفت به دلیل ساده بودن و حس آرامش در افراد طرفداران بسیاری دارد برای انتخاب کاغذ دیواری رنگ غالب سفید بهترین انتخاب است و تاثیر مثبتی بر روی کودکان کم حرف دارد.

کاغذ دیواری

اتاق کودک با کاغذ دیواری طوسی

در جامعه رنگ طوسی یا خاکستری به عنوان یک رنگ سرد و افسرده شناخته میشود البته گفتن این موضوع خالی از لطف نیست که در انسان حس آرامش و تفکر را ایجاد میکند.

کاغذ دیواری

اتاق کودک با کاغذ دیواری سیاه

از رنگ مشکی عمدتا برای لوازم منزل استفاده میکنند تا فضایی مجلل و لوکس برای شما فراهم کنند اما این رنگ شاید در ترکیب با رنگ های دیگر شکیل تر و جذاب تر به نظر آید ولی خیلی به ندرت برای اتاق کودک به کار میرود.

کاغذ دیواری

اتاق کودک با کاغذ دیواری قهوه ای

طیف رنگ قهوه ای تیره تا کرم روشن به عنوان رنگ تعادل بهترین انتخاب نه تنها برای کودکان بلکه برای تمامی سنین مناسب است این رنگ محیط خانه را تمیز و شکیل تر نمایش میدهد.

کاغذ دیواری

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم کاغذ دیواری متناسب با سلیقه شما و روحیات فرزند دلبندتان را به شما معرفی کرده باشیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برگزینید.

آخرین مقالات کاغذ دیواری
کاغذ دیواری ساده و شیک

کاغذ دیواری ساده و شیک

ما در صنعت کاغذ دیواری شاهد بازگشت طراحی ها به سمت طرح های سنتی با الهام گرفتن از زندگی گذشته خود هستیم ، این طرح ها و رنگ های سنتی باعث طراوتی دوباره در زندگی مان میشوند. 1398/11/15 | 05:19
کاغذ دیواری برای نوجوانان

کاغذ دیواری برای نوجوانان

در ابتدا باید بگوییم تصویر پس زمینه تا زمانی برای نوجوانان جالب است که سلیقه والدینشان نباشد. 1398/11/14 | 03:18
انواع کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری

متداول ترین روش برای خرید کاغذ دیواری برای خانه یا محل کار به صورت رولی است ، این مزیت به شما این امکان را میدهد تا کاغذ دیواری را به راحتی در طول اتاق درست برش دهید 1398/11/03 | 11:37

ارسال نظر

طراحی سایت و سئو توسط دود