۰۹۱۲۶۹۵۹۴۳۱
تلگرام
واتساپ

شستشو و تمیز کردن کاغذ دیواری

اگر به این فکر افتاده اید که کاغذ دیواری منزل یا محل کار تان نیاز به شستشو دارد ولی مطمئن نیستید که این کار درستی است یا نه و یا اینکه اصلا نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، این مقاله را بخوانید تا نگرانی شما در این باره رفع شود.

مهمترین مسئله برای شروع شستشوی کاغذ دیواری اطمینان از جنس و نوع کاغذ دیواری است که آیا قابلیت شستشو را دارد یا خیر. می توان گفت جای نگرانی وجود ندارد چون تقریبا تمام کاغذ دیواری نسل جدید که در دهه اخیر تولید شده و در بازار کشور به فروش می رسد، بر پایه PVC یا پلاستیک ساخته می شوند نه کاغذ. بنابراین همه کاغذ دیواری های امروزی قابلیت شستشو را دارند. اگر کاغذ دیواری شما به راحتی با دست پاره می شود و بسیار نازک مانند کاغذ است توصیه می کنیم که آن را با آب تمیز نکنید. در این موارد یک دستمال خشک می تواند کار سازد باشد تا کمی از گرد و غبار نشسته روی کاغذ دیواری را بردارید و همچنین می توانید از یک اسپری حاوی آب جهت شستشوی بهتر مناطق کثیف تر کاغذ دیواری استفاده کنید. اگر لکه ای بر روی کاغذ دیواری مشاهده شد ، در اولین فرصت آن را از طریق روشی که در پایین توضیح داده میشود ، پاک شود . اگر لکه بماند ، سخت پاک میشود و باعث خرابی کاغذ دیواری می شود . برای تمیز کردن کاغذ دیواری های جنس ضخیم از محلول آب و صابون استفاده شود و برای کاغذ دبواری های جنس نازک فقط از آب گرم تمیز استفاده نمائید .

روش های گوناگون تمیز کردن و شستشوی کاغذ دیواری

در درجه اول باید جنس کاغذ دیواری مشخص شود ، زیرا نوع نظافت آنها به جنس کاغذ دیواری بستگی دارد . کاغذ دیواری هایی که از جنس کاغذند ، نباید خیس شوند و حد امکان به شکل نقطه ای تمیز گردند . برای تمیز کردن کاغذ دیواری های پارچه ای ، که پوشش آنها از وینیل و آکریل است ، از مواد شوینده ای که باعث ساییدگی میشود ، نباید استفاده شود . اگر هم دارای این پوشش ها نیستند ، فقط از اسفنج خشک برای نظافتشان استفاده نمائید .

شستن کاغذ دیواری

به طور کلی برای شستن کاغذ دیواری از مواد شوینده زیاد استفاده نکنید و فقط دو قاشق چایخوری در آب گرم حل کنید . با یک حوله و یا اسفنجی که به آن اغشته میکنید ، به کاغذ دیواری بمالید و پس از آن حوله ای خشک به سطح کاغذ دیواری بکشید . برای کاغذ دیواری های رنگی از مواد شوینده مناسب تر استفاده نماید تا کیفیت آن پایین نیاید .  

تمیز کردن کاغذ دیواری

پس از مرحله شستن به مرحله تمیز کردن کاغذ دیواری می رسیم که ، توسط یک سطل آب تمیز و یک دستمال برای خشک کردن و تمیز کردن نقاطی که شسته شده استفاده می کنیم . نکته قابل توجه این است ، که از آب زیاد بکار نبریم تا دیوار نمناک نشود .

تمیز کردن کاغذ دیواری با جارو برقی

یک روش تاثیرگذار در گردگیری کاغذ دیواری ، بکاربردن جارو برقی است . طریقه بکارگیری جارو برقی در گردگیری بدین شکل است که ، دستمالی بر روی برس جارو قرار داده و دسته جارو برقی را در جهت شرق و غرب میکشیم و عمل گردگیری را انجام می دهیم . برای تمیز کردن لکه های مختلفی که بر روی کاغذ دیواری می افتد ، مانند : لکه چربی ، نوشیدنی ، لکه مداد شمعی و یا اثر انگشت ، روش های متعدد و گوناگونی وجود دارد ، که در مقالات دیگر توضیحات کامل ارائه خواهد شد .

 

آخرین مقالات کاغذ دیواری
کاغذ دیواری ساده و شیک

کاغذ دیواری ساده و شیک

ما در صنعت کاغذ دیواری شاهد بازگشت طراحی ها به سمت طرح های سنتی با الهام گرفتن از زندگی گذشته خود هستیم ، این طرح ها و رنگ های سنتی باعث طراوتی دوباره در زندگی مان میشوند. 1398/11/15 | 05:19
کاغذ دیواری برای نوجوانان

کاغذ دیواری برای نوجوانان

در ابتدا باید بگوییم تصویر پس زمینه تا زمانی برای نوجوانان جالب است که سلیقه والدینشان نباشد. 1398/11/14 | 03:18
انواع کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری

متداول ترین روش برای خرید کاغذ دیواری برای خانه یا محل کار به صورت رولی است ، این مزیت به شما این امکان را میدهد تا کاغذ دیواری را به راحتی در طول اتاق درست برش دهید 1398/11/03 | 11:37

ارسال نظر

طراحی سایت توسط دودکو طراحی سایت دود