۰۹۱۲۶۹۵۹۴۳۱
تلگرام
واتساپ

کاغذ دیواری اتاق کودک

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودک

بچه ها وقت زیادی را در اتاق می گذرانند و اتاق آنها اصلی ترین جا برای بازی و شناخت است؛ در نتیجه یکی از مهمترین  آیتم ها در خصوص اتاق کودکان رنگ است. رنگ ها در روحیه و شادمان ساختن کودکان نقش بسزایی دارند و یکی از عناصر مهم در اتاق کودک است، به همان اندازه که یک رنگ شاد می تواند کودکتان را شاد کند و به تقویت روحیه اش کمک کند انتخاب یک رنگ بسته و گرفته می تواند روحیه اش را ضعیف کند، یا حتی استفاده بی رویه از رنگهای تند و شاد باعث خستگی کودک شود؛ به همین خاطر انتخاب یک رنگ یا یک کاغذ دیواری مناسب برای اتاق کودک جز حساس ترین و چالش برانگیزترین کارهاست. از آنجا که نمی توان هر ساله رنگ و طرح کاغذ دیواری را تغییر داد بهترین این است که با در نظر گرفتن سلیقه فرزندتان طرحی را انتخاب کنید که سال ها مناسب اتاق کودک تا دوران نوجوانی اش باشد و مخصوصا زیبایی و چشمگیر بودن خود را به خوبی حفظ کند و علاوه بر آن دارای خصوصیات و ویژگی های زیر هم باشد:

ویژگی های کاغذ دیواری مناسب برای اتاق بچه

  1. کاغذ دیواریی انتخاب کنید که زود از مد نیفتد و تکراری نشود و از نظر مقاومت دارای جنس و کیفیت خوبی باشد تا سالهای زیادی برایتان کار کند و همچنین از نظر اقتصادی بصرفه باشد.
  2. طرح و نقشه کاغذ دیواری را به گونه ای انتخاب کنید که با هر رنگ از وسایل اتاق خواب کودک قابل ست کردن باشد.
  3. بخاطر علاقه کودکان به شخصیت های کارتونی، سراغ شخصیت هایی مثل تام و جری، ویکی ماووس، سیندرلا بروید که همیشه در خاطرها بوده و هستند. در غیر این صورت مجبور به تغییر دوره ای کاغذ دیواری هستید. یا اگر کودکتان به شخصیت خاصی علاقه دارد می توانید یک طرف از دیوار اتاقش را با یک رنگ مشخص و خنثی کاغذ دیواری کنید و قاب عکس آن شخصیت را نصب کنید و بعد از تغییر نظر او شخصیت های مورد علاقه بعدی اش را نصب کنید و با این کار شما مجبور به تغییر کاغذ دیواری اتاق خواب نیستید و از نظر هزینه هم به نفع شما خواهد بود. 
  4. برای جذاب شدن اتاق خواب کودک روی یکی از دیوارهای اتاق را با رنگ خنثی کاغذ دیواری کنید و سایر دیوار ها را با رنگ و طرح و نقشه خاصی کاغذ دیواری کنید.
  5. اگر اتاق خوای کودکتان کوچک است از کاغذ دیواری با طرح شلوغ استفاده نکنید، چون اتاق بهم ریخته و نام منظم جلوه می کند.از آنجایی که بیشتر کودکتان از اتاقشان برای خواب و استراحت استفاده میکنند و بیشتر از اتاق خواب بیرون هستند بهتر است طراحی و و دکوراسیون ساده، شکیل و ماندگار را مد نظر داشته باشید قبل از هر چیز این را ذر نظر بگیرید که کودکتان باید در اتاقش حس آرامش و آسودگی را پیوسته تجربه کند.
  6. بعضی از اولدین براساس جنسیت فرزندشان رنگ اتاق یا رنگ و طرح  کاغذ یواری را انتخاب میکنند. هیچ الزامی وجود ندارد که حتما باید رنگ اتاق پسرها آبی باشد یا اتاق دخترها به رنگ صورتی نقاشی گردد. می توانید به راحتی از کاغذ دیواری های تفکیک شده برای اتاق دخترها و پسرها استفاده کنید. اصولا دخترها در سن کم به دنبال کاغذ دیواری با رنگهای صورتی و قرمز هستند و پسرها به دنبال استیکرها و شخصیت های مجبوب کارتونی هستند. اگر فرزندانتان شما دو قلو هستند و یکی دختر و دیگری پسر است یا بعلت کم بودن تعداد اتاق خواب باید فرزندان دختر و پسر از یک اتاق خواب مشترک استفاده کنند در این حالت باید از کاغذ دیواریی به رنگ و طرح مناسب برای هر دو گروه استفاده کنید و در این زمینه مشاوران ما به شما بهترین پیشنهادات را برای زیبا شدن و کسب رضایت فرزندانتان ارائه خواهند داد.

انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق نوجوانان

  1. طرح های ساده و اسپرت بهترین سبک برای کاغذ دیواری اتاق نوجوانان خواهد بود.
  2. همیشه نوجوانان با قرار گرفتن در رده سنی بزرگسالی و کودکی دارای روحیه ای میانه هستند. و آنها با توجه به رنج سنی خود شروع به الگو برداری می کنند پس به نظرات و سلایق آنان در نوع ، رنگ و طرح کاغذ دیواری اتاقشان تا جایی که امکان دارد دقت داشته باشید.
  3. برای داشتن اتاقی زیبا با فضایی شاد؛ دکوراسیون و چیدمان رنگها  وتزئینات دیوارها دقت کنید. رعایت هارمونی رنگ به زیباسازی خیلی کمک می کند.
آخرین مقالات کاغذ دیواری
کاغذ دیواری ساده و شیک

کاغذ دیواری ساده و شیک

ما در صنعت کاغذ دیواری شاهد بازگشت طراحی ها به سمت طرح های سنتی با الهام گرفتن از زندگی گذشته خود هستیم ، این طرح ها و رنگ های سنتی باعث طراوتی دوباره در زندگی مان میشوند. 1398/11/15 | 05:19
کاغذ دیواری برای نوجوانان

کاغذ دیواری برای نوجوانان

در ابتدا باید بگوییم تصویر پس زمینه تا زمانی برای نوجوانان جالب است که سلیقه والدینشان نباشد. 1398/11/14 | 03:18
انواع کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری

متداول ترین روش برای خرید کاغذ دیواری برای خانه یا محل کار به صورت رولی است ، این مزیت به شما این امکان را میدهد تا کاغذ دیواری را به راحتی در طول اتاق درست برش دهید 1398/11/03 | 11:37

ارسال نظر

طراحی سایت توسط دودکو طراحی سایت دود